Hoppa till sidans innehåll

Distriktsmatchen 2004

Distriktsmatch Klassisk, måndag 9 aug må 2004-08-09 20:23
Resultat skapad av OE2002 Sverige © Stephan Krämer 2002

Sträcktider


   Pl Namn                    Klubb                          Tid 



H16  (26)      4980 m                      

    1 Simon Andersson         Hälsingland                  32:10 
    2 Johan Goth              Dalarna                      33:39 
    3 Calle Grape             Dalarna                      34:35 
    4 Mikael Andersson        Dalarna                      34:45 
    5 Johan Winterås          Dalarna                      34:46 
    6 Petter Eriksson         Uppland                      35:22 
    7 Linus Karlsson-Mood     Uppland                      35:52 
    8 Niklas Profors          Västmanland                  36:31 
    9 Pelle Engstrand         Hälsingland                  36:53 
   10 Johan Hamelius          Dalarna                      37:14 
   11 Joel Lännevall          Uppland                      37:55 
   12 Andreas Nordfors        Dalarna                      38:00 
   13 Martin Hansson          Västmanland                  39:13 
   14 Mattias Andersson       Uppland                      39:37 
   15 Jonas Lundgren          Dalarna                      40:11 
   16 Erik Wallin             Uppland                      41:11 
   17 Martin Johansson        Västmanland                  41:26 
   18 Markus Moqvist          Uppland                      45:48 
   19 Mats Leppälampi         Västmanland                  46:00 
   20 Fredrik Broman          Hälsingland                  48:42 
   21 Patrik Holm             Västmanland                  55:24 
   22 Glenn Karlsson          Uppland                      56:12 
   23 Wilhelm Sandberg        Uppland                      59:03 
   24 Henrik Olsson           Gästrikland                  59:09 
   25 Andreas Wallström       Gästrikland                  64:25 

      Jimmy Larsson           Hälsingland               ej start 



H15  (28)      4870 m                      

    1 Jesper Lysell           Hälsingland                  31:33 
    2 Gustav Nordström        Gästrikland                  32:30 
    3 Anton Tynong            Gästrikland                  32:55 
    4 Emil Haglund            Dalarna                      37:38 
    5 Staffan Berggren        Dalarna                      38:19 
    6 Johan Bengtsson         Gästrikland                  41:15 
    7 Oskar Wallén            Uppland                      42:28 
    8 Oskar Mikaelsson        Västmanland                  44:35 
    9 Erik Nordström          Uppland                      45:56 
   10 Mattias Argårds         Dalarna                      46:10 
   11 Adam Reger              Dalarna                      50:07 
   12 Rikard Larsson          Hälsingland                  50:12 
   13 Johan Bergström         Dalarna                      50:58 
   14 Mattias Olofsson        Uppland                      52:17 
   15 Jonathan Plahn          Uppland                      53:43 
   16 Håkan Pettersson        Uppland                      54:47 
   17 Adam Haglund            Dalarna                      62:17 
   18 Andreas Hedlund         Gästrikland                  63:39 
   19 Tom Korsgren            Uppland                      64:21 
   20 Erik Englöf             Västmanland                  66:20 
   21 Jesper Ackelman         Uppland                      67:44 
   22 Sune Norberg            Uppland                      69:03 
   23 Mattias Nikkilä         Västmanland                  80:09 

      Johan Olsson            Gästrikland                 Felst. 
      Simon Wibell-Kähäri     Dalarna                     Felst. 
      Jerker Lysell           Hälsingland                 Felst. 
      Henrik Fröjd            Hälsingland               ej start 
      Mattias Rönnestrand     Hälsingland               ej start 



H14  (25)      3960 m                      

    1 Rassmus Andersson       Dalarna                      29:03 
    2 Henrik Sundkvist        Dalarna                      29:44 
    3 Joel Aspelin            Gästrikland                  34:37 
    4 David Bennitz           Uppland                      35:01 
    5 Andreas Allerhed        Dalarna                      35:28 
    6 Jakob Eriksson          Gästrikland                  36:34 
    7 Emil Alexandersson      Dalarna                      36:56 
    8 John Hedlund            Västmanland                  37:47 
    9 Daniel Hallbäck         Västmanland                  38:32 
   10 Fredrik Lind            Dalarna                      41:48 
   11 Magnus Wilhelmsson      Hälsingland                  42:21 
   12 Olov Ericsson           Hälsingland                  43:19 
   13 Simon Eklöv             Uppland                      45:38 
   14 Mattias Bengtsson       Uppland                      45:59 
   15 Johan Lindström         Västmanland                  47:57 
   16 Franciskus Alsén        Uppland                      54:39 
   17 Timmy Andersson         Uppland                      56:13 
   18 Lars Rask               Hälsingland                  61:29 
   19 Fredrik Grape           Uppland                      64:48 
   20 Nils Jansson            Uppland                      67:26 

      Simon Sjöhed            Gästrikland                 Felst. 
      Johan Sonesson          Dalarna                     Felst. 
      Mikael Lund             Uppland                   ej start 
      Martin Gunnarsson       Gästrikland               ej start 
      Erik Blomgren           Dalarna                   ej start 



H13  (29)      3410 m                      

    1 Albin Ridefelt          Uppland                      23:16 
    2 Oskar Andersson         Dalarna                      24:09 
    3 Anton Sjökvist          Dalarna                      25:34 
    4 Joakim Svensk           Dalarna                      25:56 
    5 Gustav Eriksson         Dalarna                      27:57 
    6 Göran Winblad           Hälsingland                  28:05 
    7 Jakob Enmark            Gästrikland                  30:12 
    8 Henrik Rosén            Uppland                      30:31 
    9 Viktor Öhlen            Västmanland                  30:43 
   10 Tobias Lundqvist        Uppland                      32:02 
   11 Henrik Klaar            Dalarna                      32:42 
   12 Simon Hedlund           Västmanland                  34:56 
   13 Mikael A.-Eriksson      Uppland                      36:09 
   14 Robert Sandberg         Uppland                      36:10 
   15 Viktor Lindberg         Uppland                      36:44 
   16 Kalle Larsson           Hälsingland                  37:55 
   17 Theo Odenryd            Gästrikland                  38:10 
   18 Axel Linder             Gästrikland                  38:39 
   19 August Tynong           Gästrikland                  42:58 
   20 Johan Skogh (R1)        Gästrikland                  46:46 
   21 Daniel Lindgren         Uppland                      46:57 
   22 Daniel Knutsen          Gästrikland                  48:04 
   23 Anders Åkerblom         Dalarna                      48:07 
   24 Johan Englöf            Västmanland                  52:21 
   25 Gustav Kring            Hälsingland                  62:38 
   26 Viktor Bogren           Uppland                      62:54 

      Jakob Nilsson           Dalarna                     Felst. 
      Johan Lindkvist         Gästrikland               ej start 
      Jonathan Lysell         Hälsingland               ej start 



D16  (22)      4050 m                      

    1 Josefine Bengtsson      Uppland                      35:52 
    2 Lina Sundquist          Dalarna                      36:44 
    3 Maja Nilsson            Dalarna                      38:39 
    4 Malin Winblad           Hälsingland                  39:09 
    5 Karin Hedberg           Uppland                      39:36 
    6 Hanna S Sjöberg         Uppland                      40:54 
    7 Marie Jacobsson         Uppland                      42:08 
    8 Elin Franzon            Dalarna                      42:40 
    9 Sofia Carlsson          Västmanland                  43:00 
   10 Isa Wigge               Dalarna                      45:22 
   11 Malin Welén             Västmanland                  45:47 
   12 Linnea Järnström        Uppland                      46:16 
   13 Stina Wåhlberg          Dalarna                      46:24 
   14 Malin Thelberg          Gästrikland                  47:09 
   15 Emma Eriksson           Uppland                      48:24 
   16 Helena Lindkvist        Västmanland                  50:19 
   17 Camilla Öhman           Uppland                      51:39 
   18 Kristin Lundgren        Västmanland                  54:15 
   19 Annelie Isaksson        Uppland                      57:09 

      Sanna Wästholt          Hälsingland                 Felst. 
      Helena Olsson           Gästrikland               ej start 
      Elin Graneland          Dalarna                   ej start 



D15  (26)      3880 m                      

    1 Johanna Lännevall       Uppland                      29:45 
    2 Janie Nyström           Uppland                      34:39 
    3 Alva Olsson             Västmanland                  34:46 
    4 Sandra Löfgren          Dalarna                      35:06 
    5 Rebecca Bjärrenholt     Uppland                      35:58 
    6 Lovisa Nilsson          Dalarna                      37:10 
    7 Sara Profors            Västmanland                  37:37 
    8 Marie Björklund         Uppland                      37:50 
    9 Therese Rosendahl       Västmanland                  43:09 
   10 Anna-Karin Lindström    Hälsingland                  45:07 
   11 Cecilia Eriksson        Uppland                      45:41 
   12 Elisabeth Åhman         Uppland                      45:54 
   13 Åsa Holmgren            Västmanland                  47:48 
   14 Kristin Wiksell         Dalarna                      47:59 
   15 Martina Morell          Dalarna                      48:29 
   16 Karin Hellström         Dalarna                      49:48 
   17 Therese Rapp            Dalarna                      50:26 
   18 Ida Åkesson             Hälsingland                  52:41 
   19 Linnea Lindberg         Västmanland                  61:25 

      Astrid Larsson          Uppland                     Felst. 
      Martina Söllvander      Uppland                     Felst. 
      Anna Ahlgren            Gästrikland                 Felst. 
      Linnea Kvick            Hälsingland                 Felst. 
      Josefine Söderlund      Dalarna                   ej start 
      Ylva Kindlundh          Hälsingland               ej start 
      Amanda Lannvik          Hälsingland               ej start 



D14  (27)      3440 m                      

    1 Martina Welén           Västmanland                  25:20 
    2 Katarina Svahn          Dalarna                      25:36 
    3 Angelica Rask           Uppland                      28:36 
    4 Linn Bylars             Hälsingland                  29:09 
    5 Magdalena Olsson        Dalarna                      30:07 
    6 Maja Dahlqvist          Gästrikland                  31:00 
    7 Jessica Dickfors        Dalarna                      31:45 
    8 Jenny Bengtsson         Uppland                      32:38 
    9 Malin Rylander          Dalarna                      32:44 
   10 Rebecka Adolfsson       Dalarna                      33:12 
   11 Emma Åhman (R1)         Uppland                      34:09 
   12 Malin Williamsson       Uppland                      35:00 
   13 Emmy Thelberg           Gästrikland                  35:57 
   14 Ida Forsgren            Hälsingland                  36:01 
   15 Malin Jacobsson         Uppland                      36:35 
   16 Lisa Karlsson-Mood      Uppland                      36:37 
   17 Malin Johansson         Dalarna                      36:57 
   18 Lina Mattsson           Dalarna                      38:26 
   19 Lisa Englund            Hälsingland                  38:50 
   20 Ida Greijer             Västmanland                  38:55 
   21 Malin Landerdahl        Västmanland                  39:19 
   22 Erika Herbert           Gästrikland                  39:52 
   23 Sofie Karlsson          Uppland                      42:09 
   24 Maria Hellström         Gästrikland                  45:57 
   25 Annika Helgesen         Gästrikland                  47:44 
   26 Sofia Wallin            Uppland                      50:38 
   27 Bodil Kindlundh         Hälsingland                  57:19 



D13  (35)      3150 m                      

    1 Cajsa Grape             Dalarna                      24:50 
    2 Emelie Hansson          Dalarna                      24:53 
    3 Alexandra Sundgren      Uppland                      27:43 
    4 Emma Edejern            Hälsingland                  28:04 
    5 Hanna Börjesson         Hälsingland                  28:10 
    6 Maria Nordström         Gästrikland                  28:21 
    7 Maria Bois              Dalarna                      28:57 
    8 Anna Kvick              Hälsingland                  31:18 
    9 Sofie Wetter            Västmanland                  33:29 
   10 Linn Grälls             Dalarna                      34:11 
   11 Jessica Nilsson         Dalarna                      34:16 
   12 Sara Forsberg           Västmanland                  35:30 
   13 Joline ingelsson        Gästrikland                  35:58 
   14 Lise Mortensen          Uppland                      36:16 
   15 Anna Birkestål          Västmanland                  36:57 
   16 Marit Wiksell           Dalarna                      37:32 
   17 Sofie Lanqvist          Västmanland                  37:56 
   18 Hannah Söderblom        Gästrikland                  40:05 
   19 Anna Åhman              Uppland                      40:25 
   20 Linnéa Carlberg         Uppland                      40:26 
   21 Johanna Nikkilä         Västmanland                  41:20 
   22 Johanna Engström        Hälsingland                  42:14 
   23 Sofia Eriksson          Dalarna                      42:41 
   24 Ann-Sofi Karlsson       Gästrikland                  42:59 
   25 Jennie Hasselgren       Gästrikland                  43:32 
   26 Emma Klemets            Västmanland                  44:02 
   27 Josefin Eriksson        Västmanland                  44:55 
   28 Lovisa Nilsson          Uppland                      46:54 
   29 Amanda Eklund           Uppland                      47:23 
   30 Frida Odenryd           Gästrikland                  53:38 
   31 Lisa Eriksson           Uppland                      54:22 
   32 Cecilia Fucik           Uppland                      81:59 

      Anna Berglöf            Gästrikland               ej start 
      Bente Rost              Hälsingland               ej start 
      Pernilla Blom           Hälsingland               ej start 



Distriktsmatch Sprint, tisdag 10 augti 2004-08-10 11:52
Resultatskapad av OE2002 Sverige © Stephan Krämer 2002

Sträcktider


   Pl Namn                    Klubb                          Tid



H16  (26)      2640 m                     

    1 Pelle Engstrand         Hälsingland                  13:14
    2 Simon Andersson         Hälsingland                  13:21
    3 Johan Goth              Dalarna                      13:22
    4 Andreas Nordfors        Dalarna                      13:26
    5 Johan Winterås          Dalarna                      13:40
    6 Jonas Lundgren          Dalarna                      13:49
    7 Linus Karlsson-Mood     Uppland                      14:00
    8 Niklas Profors          Västmanland                  14:02
    9 Petter Eriksson         Uppland                      14:07
   10 Joel Lännevall          Uppland                      14:34
   11 Mikael Andersson        Dalarna                      14:38
   12 Martin Hansson          Västmanland                  14:47
   13 Johan Hamelius          Dalarna                      15:21
   13 Patrik Holm             Västmanland                  15:21
   15 Mattias Andersson       Uppland                      15:57
   16 Fredrik Broman          Hälsingland                  16:05
   17 Martin Johansson        Västmanland                  16:16
   18 Mats Leppälampi         Västmanland                  16:21
   19 Erik Wallin             Uppland                      17:03
   20 Henrik Olsson           Gästrikland                  18:42
   21 Andreas Wallström       Gästrikland                  19:02
   22 Markus Moqvist          Uppland                      19:26
   23 Glenn Karlsson          Uppland                      20:39
   24 Wilhelm Sandberg        Uppland                      25:02

      Calle Grape             Dalarna                   ej start
      Jimmy Larsson           Hälsingland               ej start



H15  (28)      2660 m                     

    1 Jerker Lysell           Hälsingland                  11:10
    2 Gustav Nordström        Gästrikland                  11:34
    3 Anton Tynong            Gästrikland                  11:44
    3 Jesper Lysell           Hälsingland                  11:44
    5 Mattias Argårds         Dalarna                      13:08
    6 Johan Bengtsson         Gästrikland                  13:28
    7 Oskar Wallén            Uppland                      13:36
    8 Oskar Mikaelsson        Västmanland                  13:42
    9 Rikard Larsson          Hälsingland                  14:18
   10 Emil Haglund            Dalarna                      15:05
   11 Mattias Olofsson        Uppland                      15:26
   12 Erik Nordström          Uppland                      15:53
   13 Johan Bergström         Dalarna                      16:26
   14 Tom Korsgren            Uppland                      16:52
   15 Erik Englöf             Västmanland                  17:17
   16 Andreas Hedlund         Gästrikland                  17:24
   17 Adam Haglund            Dalarna                      17:38
   18 Staffan Berggren        Dalarna                      18:10
   19 Sune Norberg            Uppland                      18:48
   20 Adam Reger              Dalarna                      18:57
   21 Håkan Pettersson        Uppland                      19:12
   22 Simon Wibell-Kähäri     Dalarna                      20:17
   23 Jesper Ackelman         Uppland                      21:15

      Jonathan Plahn          Uppland                   ej start
      Johan Olsson            Gästrikland               ej start
      Mattias Nikkilä         Västmanland               ej start
      Henrik Fröjd            Hälsingland               ej start
      Mattias Rönnestrand     Hälsingland               ej start



H14  (25)      2610 m                     

    1 Rassmus Andersson       Dalarna                      12:08
    2 Magnus Wilhelmsson      Hälsingland                  13:13
    3 Henrik Sundkvist        Dalarna                      14:07
    4 Jakob Eriksson          Gästrikland                  15:14
    5 David Bennitz           Uppland                      15:20
    5 Joel Aspelin            Gästrikland                  15:20
    7 Emil Alexandersson      Dalarna                      15:32
    8 Olov Ericsson           Hälsingland                  16:00
    9 Erik Blomgren           Dalarna                      16:18
   10 Fredrik Lind            Dalarna                      16:20
   11 John Hedlund            Västmanland                  16:38
   12 Johan Sonesson          Dalarna                      17:01
   13 Johan Lindström         Västmanland                  17:12
   14 Daniel Hallbäck         Västmanland                  17:14
   15 Franciskus Alsén        Uppland                      17:39
   16 Andreas Allerhed        Dalarna                      17:44
   17 Nils Jansson            Uppland                      17:54
   18 Lars Rask               Hälsingland                  19:01
   19 Fredrik Grape           Uppland                      19:54
   20 Timmy Andersson         Uppland                      20:15
   21 Mattias Bengtsson       Uppland                      20:47
   22 Simon Eklöv             Uppland                      23:35

      Mikael Lund             Uppland                   ej start
      Simon Sjöhed            Gästrikland               ej start
      Martin Gunnarsson       Gästrikland               ej start



H13  (29)      2530 m                     

    1 Jakob Nilsson           Dalarna                      12:43
    2 Joakim Svensk           Dalarna                      13:12
    3 Göran Winblad           Hälsingland                  13:29
    4 Oskar Andersson         Dalarna                      13:49
    5 Albin Ridefelt          Uppland                      13:53
    6 Gustav Eriksson         Dalarna                      14:08
    7 Anton Sjökvist          Dalarna                      14:23
    8 Anders Åkerblom         Dalarna                      15:39
    9 Henrik Klaar            Dalarna                      15:53
   10 Simon Hedlund           Västmanland                  16:23
   11 Robert Sandberg         Uppland                      17:15
   12 Johan Lindkvist         Gästrikland                  17:22
   13 Viktor Öhlen            Västmanland                  17:46
   14 Viktor Lindberg         Uppland                      18:09
   15 Henrik Rosén            Uppland                      18:13
   16 Tobias Lundqvist        Uppland                      18:17
   17 Daniel Knutsen          Gästrikland                  18:55
   18 Mikael A.-Eriksson      Uppland                      19:09
   19 August Tynong           Gästrikland                  19:33
   20 Axel Linder             Gästrikland                  19:39
   21 Theo Odenryd            Gästrikland                  20:10
   22 Johan Englöf            Västmanland                  21:02
   23 Johan Skogh             Gästrikland                  22:00
   24 Daniel Lindgren         Uppland                      22:07
   25 Viktor Bogren           Uppland                      24:29
   26 Gustav Kring            Hälsingland                  40:53

      Kalle Larsson           Hälsingland                 Felst.
      Jakob Enmark            Gästrikland               ej start
      Jonathan Lysell         Hälsingland               ej start



D16  (22)      2640 m                     

    1 Lina Sundquist          Dalarna                      15:35
    2 Malin Winblad           Hälsingland                  16:19
    3 Sofia Carlsson          Västmanland                  16:58
    4 Isa Wigge               Dalarna                      17:09
    5 Malin Thelberg          Gästrikland                  17:16
    6 Marie Jacobsson         Uppland                      17:59
    7 Malin Welén             Västmanland                  18:22
    8 Maja Nilsson            Dalarna                      18:28
    9 Josefine Bengtsson      Uppland                      18:39
   10 Emma Eriksson           Uppland                      18:43
   11 Helena Lindkvist        Västmanland                  19:06
   12 Karin Hedberg           Uppland                      19:21
   13 Linnea Järnström        Uppland                      19:29
   14 Hanna S Sjöberg         Uppland                      19:49
   15 Kristin Lundgren        Västmanland                  20:02
   16 Stina Wåhlberg          Dalarna                      20:21
   16 Elin Franzon            Dalarna                      20:21
   18 Camilla Öhman           Uppland                      21:18
   19 Annelie Isaksson        Uppland                      23:16

      Sanna Wästholt          Hälsingland                 Felst.
      Helena Olsson           Gästrikland               ej start
      Elin Graneland          Dalarna                   ej start



D15  (26)      2660 m                     

    1 Johanna Lännevall       Uppland                      15:00
    2 Lovisa Nilsson          Dalarna                      15:24
    3 Therese Rosendahl       Västmanland                  15:40
    4 Sara Profors            Västmanland                  15:47
    5 Janie Nyström           Uppland                      16:31
    6 Marie Björklund         Uppland                      16:54
    7 Alva Olsson             Västmanland                  17:07
    8 Karin Hellström         Dalarna                      17:24
    9 Ida Åkesson             Hälsingland                  17:25
   10 Elisabeth Åhman         Uppland                      17:29
   11 Rebecca Bjärrenholt     Uppland                      17:43
   12 Anna Ahlgren            Gästrikland                  18:02
   13 Martina Söllvander      Uppland                      18:42
   14 Kristin Wiksell         Dalarna                      18:47
   15 Linnea Lindberg         Västmanland                  18:54
   16 Astrid Larsson          Uppland                      18:58
   17 Therese Rapp            Dalarna                      19:57
   18 Anna-Karin Lindström    Hälsingland                  20:09
   19 Cecilia Eriksson        Uppland                      21:25
   20 Martina Morell          Dalarna                      22:06
   21 Åsa Holmgren            Västmanland                  23:10

      Sandra Löfgren          Dalarna                     Felst.
      Josefine Söderlund      Dalarna                   ej start
      Linnea Kvick            Hälsingland               ej start
      Ylva Kindlundh          Hälsingland               ej start
      Amanda Lannvik          Hälsingland               ej start



D14  (28)      2610 m                     

    1 Martina Welén           Västmanland                  15:23
    2 Malin Williamsson       Uppland                      15:35
    3 Jenny Bengtsson         Uppland                      15:45
    4 Linn Bylars             Hälsingland                  15:54
    5 Angelica Rask           Uppland                      16:23
    6 Maja Dahlqvist          Gästrikland                  16:35
    7 Ida Forsgren            Hälsingland                  16:39
    8 Katarina Svahn          Dalarna                      16:46
    9 Lina Mattsson           Dalarna                      17:39
   10 Rebecka Adolfsson       Dalarna                      17:48
   11 Malin Jacobsson         Uppland                      18:20
   12 Malin Johansson         Dalarna                      18:26
   13 Lisa Karlsson-Mood      Uppland                      18:31
   14 Emma Åhman              Uppland                      18:36
   15 Malin Rylander          Dalarna                      18:39
   16 Bodil Kindlundh         Hälsingland                  19:00
   17 Magdalena Olsson        Dalarna                      19:12
   18 Malin Landerdahl        Västmanland                  19:15
   19 Ida Greijer             Västmanland                  19:41
   20 Maria Hellström         Gästrikland                  19:57
   21 Erika Herbert           Gästrikland                  20:00
   22 Lisa Englund            Hälsingland                  20:33
   23 Emmy Thelberg           Gästrikland                  21:20
   24 Sofie Karlsson          Uppland                      21:42
   25 Annika Helgesen         Gästrikland                  22:21

      Sofia Wallin            Uppland                     Felst.
      Jessica Dickfors        Dalarna                     Felst.
      Anna-Karin Lindström    Hälsingland               ej start



D13  (35)      2530 m                     

    1 Maria Nordström         Gästrikland                  14:14
    2 Jessica Nilsson         Dalarna                      15:10
    3 Cajsa Grape             Dalarna                      15:31
    4 Maria Bois              Dalarna                      15:51
    5 Emelie Hansson          Dalarna                      16:22
    6 Emma Edejern            Hälsingland                  16:35
    7 Hanna Börjesson         Hälsingland                  17:11
    8 Johanna Engström        Hälsingland                  17:31
    9 Sara Forsberg           Västmanland                  17:59
   10 Sofia Eriksson          Dalarna                      18:02
   11 Alexandra Sundgren      Uppland                      18:46
   12 Anna Kvick              Hälsingland                  18:48
   13 Johanna Nikkilä         Västmanland                  19:13
   14 Ann-Sofi Karlsson       Gästrikland                  19:16
   15 Josefin Eriksson        Västmanland                  19:25
   16 Anna Birkestål          Västmanland                  19:31
   17 Sofie Lanqvist          Västmanland                  19:35
   18 Linn Grälls             Dalarna                      20:09
   19 Hannah Söderblom        Gästrikland                  20:22
   20 Lise Mortensen          Uppland                      20:25
   21 Sofie Wetter            Västmanland                  20:54
   22 Joline Ingelsson        Gästrikland                  20:55
   23 Marit Wiksell           Dalarna                      21:31
   24 Lovisa Nilsson          Uppland                      21:53
   25 Lisa Eriksson           Uppland                      22:55
   26 Amanda Eklund           Uppland                      23:13
   27 Linnéa Carlberg         Uppland                      23:51
   28 Jennie Hasselgren       Gästrikland                  25:47
   29 Emma Klemets            Västmanland                  25:52
   30 Anna Åhman              Uppland                      26:18
   31 Frida Odenryd           Gästrikland                  30:11
   32 Cecilia Fucik           Uppland                      32:13

      Anna Berglöf            Gästrikland               ej start
      Bente Rost              Hälsingland               ej start
      Pernilla Blom           Hälsingland               ej start



Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2019-05-01IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOK12031Klubbresultatlista
2019-05-03 - 2019-05-03Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla Orientering9971Klubbresultatlista
2019-05-04Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla Orientering18956Klubbresultatlista
2019-05-04Dolkampen, dag 1, förlängd medelDalaportens OL70032Klubbresultatlista
2019-05-05Dolkampen, dag 2, medelDalaportens OL75732Klubbresultatlista
2019-05-05Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SK18865Klubbresultatlista
2019-05-06ÄlgsprintenOK Pers Lärjungar11347Klubbresultatlista
2019-05-08LjungsbrokampenOK Skogsströvarna5591Klubbresultatlista
2019-05-08Två på en pinneÅrsunda IF448Klubbresultatlista
2019-05-10 - 2019-05-10High Coast 3-days, dag 1, sprintOK Nolaskogsarna2061Klubbresultatlista
2019-05-11Gävleloppet, medelGävle OK39349Klubbresultatlista
2019-05-11 - 2019-05-11High Coast 3-days, dag 2, medelOK Nolaskogsarna3581Klubbresultatlista
2019-05-12Gävleloppet, långGävle OK30947Klubbresultatlista
2019-05-12 - 2019-05-12High Coast 3-days, dag 3, långOK Nolaskogsarna2991Klubbresultatlista
2019-05-14 - 2019-05-14Umeåregionens teknikträningUmeå OK121Klubbanmälningslista
2019-05-16Motionsorientering UmeåUmeå OK1121Klubbresultatlista
2019-05-16 - 2019-05-16HammarbysprintenStorviks IF13836Klubbresultatlista
2019-05-18Umeträffen, dag 1, medelIFK Umeå3781Klubbresultatlista
2019-05-18Faxeträffen, dag 1, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
3258Klubbresultatlista
2019-05-18OL-touren Falun, långOK Kåre94316Klubbresultatlista
2019-05-18MTBO, Svenska Cupen, #1, medelOK Kåre2724Klubbresultatlista
2019-05-19Umeträffen, dag 2, långIFK Umeå3261Klubbresultatlista
2019-05-19MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång)OK Kåre2673Klubbresultatlista
2019-05-19OL-touren Falun, medelOK Kåre80820Klubbresultatlista
2019-05-21Teknikträning UmeåIFK Umeå101Klubbanmälningslista
2019-05-22 - 2019-05-22Stockholm City Cup, #2Sundbybergs IK
OK Södertörn
12402Klubbresultatlista
2019-05-23DM, sprint, GästriklandHofors OK14743Klubbresultatlista
2019-05-25Tour de Medelpad, dag 1, långSundsvalls OK2891Klubbstartlista
2019-05-26Tour de Medelpad, dag 2, medelKovlands IF3112Klubbstartlista
2019-05-28Stockholm City Cup, #3Sundbybergs IK
OK Södertörn
10322Klubbanmälningslista
2019-05-28Trimtex Cup i Valbo, deltävling 2Valbo AIF7828Klubbanmälningslista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
OK Hammaren - Orientering
Hans Hiertasväg 17
81192 Sandviken

Kontakt:
Tel: 026242105
E-post: This is a mailto link

Se all info