Hoppa till sidans innehåll

Öloppet

 

OK Hammaren

Öloppet 3 juli 2002
Resultatlista
(korrigerad 7/7 -02 i H21)

H70      
1 Arne Wiklund Karlsbyhedens IK 35:58
2 Göte Falk OK Hammaren 36:28
  Sven Wåhlberg OK Kåre Ej start.
       
H60      
1 Hans Mårtensson Dalaportens OL 29:28
2 Enar Persson Ockelbo OK 31:41
3 Jan-Erik Blom OK Hammaren 32:05
4 Tryggve Ottosson Valbo IF 35:17
5 Anders Ahnlén OK Hammaren 39:25
6 Bo Andersson Valbo IF 41:47
7 Rune Ivarsson OK Hammaren 42:44
  Helge Kvist Kungsgårdens SK Utg.
  Percy Andersson OK Hammaren Utg.
  L-I Johansson Kungsgårdens SK Utg.
  Ulf Hultinger OK Hammaren Ej start.
       
H50      
1 Per Elfström Årsunda IF 28:54
2 Ove Åberg Storviks IF 29:14
3 Bertil Holmberg Gävle OK 31:06
4 Per Sundberg Gävle OK 33:14
5 Gunnar Jernberg Gävle OK 35:15
6 Ingemar Nygren Årsunda IF 40:58
7 Kenneth Andersson Valbo IF 51:43
  Ingvar Forsberg Ockelbo OK Ej start.
  Staffan Stålberg Ockelbo OK Ej start.
       
H40      
1 Rolf Lundberg OK Ödmården 32:04
2 Thom Sandvik Dalaportens OL 32:17
3 Mats Hedberg Årsunda IF 36:15
4 Göran Hedman Valbo IF 36:25
5 K-E Engblom Valbo IF 39:15
6 Mats Helgesen Järbo OK 40:45
7 Lars Bengtsson Årsunda IF 41:17
8 Börje Ahnlén OK Hammaren 42:59
9 Jan Olsson OK Hammaren 44:09
10 Sven-Erik Levin Tierp 48:31
11 Håkan Eriksson Kungsgårdens SK 49:17
12 Anders Karlsson Årsunda IF 51:36
  Ulf Eriksson Gävle OK Felst.
  Kent Olsson OK Hammaren Felst.
  Rolf Kulla Valbo IF Ej start.
       
H21      
1 Joakim Ingelsson OK Hammaren 28:07
2 Peter Löfås Stora Tuna IK 29:18
3 Mikael Ingelsson OK Hammaren 29:35
4 Lars Lindgren OK Ödmården 29:36
5 Fredrik Mäkinen OK Hammaren 29:37
6 Henrik Löfås Stora Tuna IK 29:39
7 Jan Eriksson Gävle OK 29:46
8 Fredrik Persson Ockelbo OK 30:26
9 Henrik Björk OK Hammaren 32:08
10 Håkan Johansson OK Hammaren 32:42
11 Johan Alfredsson Stora Tuna IK 33:55
12 Lars Karlsson OK Hammaren 34:51
13 Tomas Carlsson Valbo IF 36:03
14 Anders Lindholm Storviks IF 36:44
15 Mattias Danielsson OK Hammaren 37:03
16 Marcus Wiklund Stora Tuna IK 38:52
17 Jan Moberg Gävle OK 50:56
18 John Almén Gävle OK 53:23
19 Tony Hedin Årsunda IF 55:33
  Björn Aspelind Valbo IF Utg.
  Mattias Allberg Sundsvall Ej Start.
  Mikael Palmberg OK Hammaren Ej Start.
  Christoffer Nyberg OK Hammaren Ej Start.
       
H16      
1 Erik Dahlqvist Storviks IF 49:49
  Johan Eriksson Gävle OK Felst
       
H14      
1 Gustav Nordström Gävle OK 25:43
2 Linus Forslund OK Hammaren 41:44
  Henrik Olsson OK Hammaren Ej Start.
       
H12      
1 Joel Aspelin Valbo IF 18:17
2 Martin Larsson Ockelbo OK 18:46
3 Emil Alexandersson Storviks IF 23:47
4 Jakob Eriksson Gävle OK 24:31
5 Johan Skogh Årsunda IF 25:50
6 Martin Gunnarsson Ockelbo OK 26:06
7 Fredrik Ingelsson Ockelbo OK 29:51
  Theo Orderryd VOK Felst.
  Fredrik Olsson OK Hammaren Ej Start.
       
D60      
1 Kerstin Ahnlén OK Hammaren 49:20
2 Siv Andersson Kungsgårdens SK 50:32
3 Ingrid Olsson OK Hammaren 74:02
  Gunborg Wåhlberg OK Kåre Ej Start.
       
D50      
1 Elke Wilke-Günter Tierp 47:10
2 Margareta Wall Kungsgårdens SK 48:23
3 Eva Ivarsson OK Hammaren 50:59
4 Gunilla Lantz Kungsgårdens SK 53:39
       
D40      
1 Lena Ahnlén OK Hammaren 34:53
2 Lena Bengtsson Årsunda IF 37:11
3 Kristina Bratberg OK Hammaren 38:11
4 Inger Andersson Årsunda IF 41:22
5 Carina Hägglund OK Hammaren 43:31
6 Ingela Bengtsson Årsunda IF 44:19
       
D21      
1 Anki Björklund OK Hammaren 37:40
2 Ingrid Alexandersson Stora Tuna IK 39:17
3 Malin Palmberg OK Hammaren 42:03
4 Josefin Svensson OK Hammaren 42:27
5 Linda Sjögren IFK Hedemora 45:14
6 Karin Johansson OK Hammaren 52:52
7 Åsa Jernberg Gävle OK 53:14
8 Kicki Källström Storviks IF 55:47
9 Malin Andersson Valbo IF 62:27
  Eva-Lena Engström OK Hammaren Ej Start.
       
D16      
1 Sara Bengtsson Årsunda IF 35:50
2 Karin Josefsson OK Kåre 44:25
       
D14      
1 Frida Ahnlén OK Hammaren 39:47
       
D12      
1 Maja Dahlkvist Storviks IF 21:26
2 Hannah Söderblom Årsunda IF 23:36
3 Annika Helgesen Järbo OK 24:36
4 Maria Nordström Gävle OK 24:50
5 Ann-Sofie Bengtsson Årsunda IF 25:11
6 Anna Berglöf Årsunda IF 25:52
7 Maria Hellström Årsunda IF 26:28
8 Tove Alexandersson Stora Tuna IK 34:32
       
Öppen 8      
1 Ola Johansson Gävle OK 28:55
2 Jonny Berglöf Årsunda IF 34:47
3 Göran Nilsson Valbo IF 54:55
4 Björn Jedvik OK Hammaren 73:29
  Thomas Gillgren Gävle OK Felst.
       
Öppen 6      
1 Helge Elfström Årsunda IF 30:15
2 Göran Lyrberg Valbo IF 33:58
3 Torbjörn Danielsson Årsunda IF 34:51
4 Bertil Mäkinen OK Linné 36:58
5 Magnus Gunnarsson Ockelbo OK 39:21
6 A-K Ivarsson OK Hammaren 48:25
7 Göran Nordström Gävle OK 49:26
8 Anna Lyrberg Valbo IF 56:29
       
Öppen 5      
1 Gunnel Nordström Gävle OK 47:52
2 Johannes Skibe Skutskärs OK 57:25
3 Tove Skibe Skutskärs OK 63:16
4 Anette Johansson Årsunda IF 64:12
5 Ulf Ridenfeldt Gävle OK 67:24
  Runar Persson OK Hammaren Felst.
       
Öppen 2      
1 Irene Bogren Ockelbo OK 24:11
2 Jakob Lyrberg Valbo IF 25:05
3 Eva Hallberg OK Hammaren 29:23
4 Gustav Söderblom Årsunda IF 32:52
5 Jimmy Wendin Skutskärs OK 42:13
Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2019-11-03HöstlunkenSnättringe SK6372Klubbresultatlista
2019-11-07Natt Sprint Cup #1Snättringe SK701Klubbresultatlista
2019-11-09 - 2019-11-09#TBE Sprint Cup Delt. 1 VästerbergStorviks IF428Klubbresultatlista
2019-11-10Novemberflåset 2019Valbo AIF649Klubbresultatlista
2019-11-13 - 2019-11-13Mila Stockholm by Night, #1Tumba-Mälarhöjden OK3911Klubbresultatlista
2019-11-14 - 2019-11-14Natt 7an ettap 2Bredareds IF571Klubbresultatlista
2019-11-16 - 2019-11-16#TBE Sprint Cup Delt. 2 HedesundaStorviks IF278Klubbanmälningslista
2019-11-20LussetågetGävle OK235Klubbanmälningslista
2019-11-27LussetågetGävle OK154Klubbanmälningslista
2019-11-30 - 2019-12-01Viken IndoorOK Pers Lärjungar20217Klubbanmälningslista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
OK Hammaren - Orientering
Hans Hiertasväg 17
81192 Sandviken

Kontakt:
Tel: 026242105
E-post: This is a mailto link

Se all info