Hoppa till sidans innehåll

Dag-KM 2009

Resultatlista OK Hammarens DAG-KM 2009

 

Inskolning, 2210 m                         Tid                        Sluttid (hcp)

Anton Mäkinen                                                              Godkänd

Edvin Mäkinen                                                              Godkänd

Axel Mäkinen                                                                 Godkänd

Erik Jönsson                                                                   Godkänd

Rassmus Andla                                                              Godkänd

Fredrik Sjödén                                                               Godkänd

Moa Backlund                                                                Godkänd

Gustav Ljunggren                                                          Godkänd

Albin Björk                                                                    Godkänd

Felix Nyström                                                                Godkänd

Vanja Johansson                                                             Godkänd

Malte Albinsson                                                             Godkänd

Emil Danielsson                                                             Godkänd

Elias Danielsson                                                             Godkänd

Samuel Johansson                                                          Godkänd

Axel Kangas                                                                  Godkänd

Vilde Bång-Öygard                                                       Godkänd

 

H10,  2270 m

Måns Holmgren                                                              25,49

Nils Kangas                                                                    28,44

                                                                                                                                  

H12, 2400 m

Andreas Persson                                                             44,19                                                        

H14, 3590 m

Pontus Andersson                                                          33,58

Anders Svahn                                                                39,56            

Filip Ivarsson                                                                 49,39

Kalle Johansson                                                              66,23                                  

 

H16, 3590 m

Fredrik Ahnlén                                                               29,47            

 

H21, 7010 m

Håkan Olsson                                                                 51,54                                                        

H35, 5750 m                                                                                       

Jonas Ivarsson                                  39,14                     38,39                                  

Henrik Björk                                    42,18                     41,55            

 

H40, 5750 m

Håkan Andersson                            47,44                     46,29

Anders Johansson                            47,48                     46,56

Owe Andersson                               52,10                     50,55

Jonas Vejdeland                               54,10                     52,55

Jonas Holmgren                               58,11                     57,19

 

                                                                                      

 

H50, 4800 m                                    Tid                        Sluttid (hcp)

Ola Hedin                                        43,51                     42,58                                  

Börje Ahnlén                                    48,37                     48,37                                  

Mats Andersson                               52,00                     52,00

 

H65, 3590 m

Ingemar Sjöberg                               42,20                     40,29

Rune Ivarsson                                  42,28                     41,09            

Karl-Erik Gustavsson                       45,16                     43,57                                  

 

H70, 2610 m

P-O Eriksson                                    24,47                     24,21            

Lennart Carlberg                              38,21                     36,50

 

H75, 2610 m                                                                                       

Anders Ahnlén                                 24,39                     24,13                                  

Tore Sjöberg                                     31,52                     30,21                                  

Nils Wikberg                                    40,42                     40,16

 

D10, 2270 m

Ellen Skog                                                                      22,58            

Fanny Östergård                                                            25,58

Isabella Sjödén                                                               28,54

Tilda Danielsson                                                            31,44

Hanna Wanke                                                                33,34

Alva Gullberg                                                                36,14

Tilde Vejdeland                                                             42,20

 

D16, 3590 m

Maja Ingelsson                                                               50,50

Sofia Olsson                                                                   Ej start

 

D21, 4800 m

Joline Ingelsson                                                              45,34

Eva-Lena Mäkinen                                                         48,19

Josefin Svensson                                                            48,45

Lena Ahnlén                                                                  73,53

 

D65, 2610 m

Eva Ivarsson                                    36,40                     36,09

Margareta Gavlefors                        39,48                     37,17            

 

D70, 2610 m                                           

Kerstin Ahnlén                                 33,17                     33,17

Ingrid Olsson                                   50,24                     47,53                                  

 

 

                                                        

 

Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2019-08-03Markdubbeln, medelHorreds SK
Skene Sim o IS
OK Mark
OK Räven
11261Klubbresultatlista
2019-08-03Obygdshelgen, dag 1Obygdens OK6544Klubbresultatlista
2019-08-03 - 2019-08-04Medeltidskampen, GotlandGarda OK8775Klubbresultatlista
2019-08-04Markdubbeln, långOK Mark
OK Räven
Horreds SK
Skene Sim o IS
10521Klubbresultatlista
2019-08-04Obygdshelgen, dag 2Obygdens OK6444Klubbresultatlista
2019-08-06Veteran-OL i NorbergNorbergs OK2082Klubbresultatlista
2019-08-06 - 2019-08-06Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintGästriklands Orienteringsförbund12810Klubbresultatlista
2019-08-06 - 2019-08-06Gävletrampen MTBOGävle OK354Klubbresultatlista
2019-08-07Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långGästriklands Orienteringsförbund15214Klubbresultatlista
2019-08-08 - 2019-08-08SkärmjaktenÅrsunda IF5816Klubbresultatlista
2019-08-09NM, sprint, Älvsby IF OKÄlvsby IF OK3333Klubbresultatlista
2019-08-10Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OK73013Klubbresultatlista
2019-08-10NM, lång, Älvsby IF OKÄlvsby IF OK4375Klubbresultatlista
2019-08-11Tuna Ting, dag 2, långStora Tuna OK56812Klubbresultatlista
2019-08-11NM, medel, Älvsby IF OKÄlvsby IF OK4195Klubbresultatlista
2019-08-11Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IF6901Klubbresultatlista
2019-08-13MTBO, Ockelbo OKOckelbo OK4710Klubbresultatlista
2019-08-15 - 2019-08-15SkärmjaktenStorviks IF3716Klubbresultatlista
2019-08-17Sandvikens öppna kommunmästerskapOK Hammaren10630Klubbresultatlista
2019-08-17MTBO, Svenska Cupen, #5, sprintTidaholm SOK Sisu1591Klubbresultatlista
2019-08-18MTBO, Svenska Cupen, #6, medelTidaholm SOK Sisu1781Klubbresultatlista
2019-08-20Dala-VeteranolGagnefs OK1642Klubbresultatlista
2019-08-20 - 2019-08-20Trimtex cup 4Gävle OK14733Klubbresultatlista
2019-08-21Storviks nattStorviks IF20126Klubbresultatlista
2019-08-23MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Lidingö SOK
IFK Enskede
3191Klubbresultatlista
2019-08-24Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OK70327Klubbresultatlista
2019-08-24MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, lång (WRE)Tullinge SK3414Klubbresultatlista
2019-08-24 - 2019-08-24Åvingedubbeln, långdistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
10431Klubbresultatlista
2019-08-25Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OK58313Klubbresultatlista
2019-08-25 - 2019-08-25Åvingedubbeln, medeldistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
8992Klubbresultatlista
2019-08-25 - 2019-08-25MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medel (WRE)Mälarö SOK
IFK Enskede
3444Klubbresultatlista
2019-08-30DM, natt, GästriklandGävle OK7916Klubbanmälningslista
2019-08-31DM, medel, StockholmSundbybergs IK10851Klubbanmälningslista
2019-08-31Öppet MTBO-DM Dalarna, medelKvarnsvedens GOIF OK715Klubbanmälningslista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
OK Hammaren - Orientering
Hans Hiertasväg 17
81192 Sandviken

Kontakt:
Tel: 026242105
E-post: This is a mailto link

Se all info