Hoppa till sidans innehåll

Medel-KM 2009

  Resulat medel-KM 2009-09-02  
   OK Hammaren    
       
  D10    
1 Ida Palmberg 24:10  
2 Ellen Skog 25:25  
3 Louise Lindström 28:10  
4 Isabella Sjödén 28:40  
5 Hanna Wanke 31:34  
6 Tilde Vejdeland 38:39  
7 Alva Gullberg 43:19  
       
  D16    
1 Elin Skog 50:49  
       
  D21    
1 Joline Ingelsson 34:52  
       
  D45   (utan hcp)
1 Kia Bratberg 35:37 37:33
2 Carina Holmberg 49:49 51:45
       
  D65   (utan hcp)
1 Kerstin Ahnlèn 41:05 44:19
2 Ingrid Olsson 58:14 63:46
3 Marianne Andersson 61:15 64:29
3 Birgitta Hage 61:15 64:29
5 Margareta Gavlefors 67:40 70:08
  Eva Ivarsson utg.  
  Anna-Lisa Gustavsson utg.  
       
  D75    
  Britta Olsson    
       
  H10    
1 Andreas Sjöberg 22:50  
2 Nils Kangas 23:39  
3 Alfred Bellander 28:54  
4 Måns Holmgren 43:39  
       
  H12    
1 Andreas Persson 26:05  
2 Viktor Ivarsson 28:50  
       
  H14    
1 Anders Svan 24:21  
2 Filip Ivarsson 26:26  
3 Kalle Johansson 29:14  
       
  H16    
1 Fredrik Ahnlèn 25:00  
       
  H21    
1 Björn Ljunggren 25:28  
2 Joakim Ingelsson 26:12  
3 Jonas Ivarsson 29:09  
4 Thomas Lundgren 33:24  
5 Ulf Kivisäkk 48:06  
  Lars Karlsson felst.  
  Fredrik Mäkinen felst.  
       
  H45   (utan hcp)
1 Ola Hedin 38:26 40:43
2 Sture Nilsson 42:41 48:08
       
  H65   (utan hcp)
1 Rune Ivarsson 32:59 34:08
2 Ingemar Sjöberg 40:42 42:19
3 Sture Bergström 43:03 43:25
4 Karl_erik Gustavsson 50:41 51:50
       
  H75   (utan hcp)
1 Anders Ahnlén 30:47 31:49
  Nils Wikberg utg.  
  Percy Andersson utg.  
Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2019-11-03HöstlunkenSnättringe SK6372Klubbresultatlista
2019-11-07Natt Sprint Cup #1Snättringe SK701Klubbresultatlista
2019-11-09 - 2019-11-09#TBE Sprint Cup Delt. 1 VästerbergStorviks IF428Klubbresultatlista
2019-11-10Novemberflåset 2019Valbo AIF649Klubbresultatlista
2019-11-13 - 2019-11-13Mila Stockholm by Night, #1Tumba-Mälarhöjden OK3911Klubbresultatlista
2019-11-14 - 2019-11-14Natt 7an ettap 2Bredareds IF571Klubbresultatlista
2019-11-16 - 2019-11-16#TBE Sprint Cup Delt. 2 HedesundaStorviks IF278Klubbanmälningslista
2019-11-20LussetågetGävle OK235Klubbanmälningslista
2019-11-27LussetågetGävle OK154Klubbanmälningslista
2019-11-30 - 2019-12-01Viken IndoorOK Pers Lärjungar20217Klubbanmälningslista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
OK Hammaren - Orientering
Hans Hiertasväg 17
81192 Sandviken

Kontakt:
Tel: 026242105
E-post: This is a mailto link

Se all info