Hoppa till sidans innehåll

Dag-KM 2010

Resultat OK Hammarens Dag-KM 2010          

.

           

.

    Handikapp Löptid Sluttid  

.

           

.

Inskolning          

.

           

.

Anna Jönsson       24:47  

.

Albin Björk       26:48  

.

Loke Holmgren       28:21  

.

Gustav Ljunggren       31:30  

.

Axel Mäkinen       Ej start  

.

Edvin Mäkinen       Ej start  

.

           

.

H10          

.

           

.

Måns Holmgren       17:38  

.

Samuel Johansson       20:34  

.

Anton Mäkinen       22:07  

.

Erik Jönsson       35:23  

.

           

.

H12          

.

           

.

Nils Kangas       47:24  

.

           

.

D12          

.

           

.

Fanny Östergård       40:12  

.

Ellen Skoog       42:47  

.

           

.

H14          

.

           

.

Filip Ivarsson       35:13  

.

Kalle Johansson       42:58  

.

           

.

U3          

.

           

.

Madelene Blom       55:53  

.

           

.

D20          

.

           

.

Elin Skogh       63:38  

.

           

.

D35          

.

           

.

Josefin Svensson   00:00 60:31 60:31  

.

Karin Johansson   00:24 61:56 61:32  

.

Eva-Lena Svensson   00:24   Ej start  

.

           

.

D45          

.

           

.

Kia Bratberg   00:00 38:39 38:39  

.

Carina Holmberg   00:00 43:18 43:18  

.

           

.

D65          

.

           

.

Margareta Gavlefors   03:24 68:41 65:17  

.

Eva Ivarsson   01:07 70:23 69:17  

.

Ingrid Olsson   07:03   Utg  

.

           

.

H21          

.

           

.

Björn Ljunggren       48:56  

.

Thomas Lundgren       66:28  

.

Mikael Olsson       80:11  

.

           

.

H35          

.

           

.

Håkan Johansson   04:27 40:23 35:56  

.

Jonas Ivarsson   00:46 44:27 43:41  

.

Anders Johansson   02:31 53:36 51:05  

.

Jonas Holmgren   02:31 58:02 55:31  

.

Henrik Björk   00:35   Ej start  

.

Fredrik Mäkinen   00:35   Utg.  

.

           

.

H45          

.

           

.

Lars-Ove Skogh Öfif 00:00 47:46 47:46  

.

Håkan Andersson   00:00 54:39 54:39  

.

           

.

H65          

.

           

.

Rune Ivarsson   01:44 36:03 34:19  

.

P-O Eriksson   03:37 42:54 39:17  

.

Ingemar Sjöberg   02:15 42:33 40:18  

.

Karl-Erik Gustavsson   01:44 45:52 43:08  

.

Sture Bergström   00:47 44:10 43:23  

.

           

.

H75          

.

           

.

Anders Ahnlén   04:17 39:30 35:13  

.

Karl-Erik Wesström   02:57 56:33 53:36  

.

Tore Sjöberg   05:43 59:35 53:52  

.

Göte Falk   04:55 65:57 61:02  

.

Nils Wikberg   04:17 72:23 68:06  

.

Percy Andersson   03:37   Ej start  
Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2019-05-01IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOK12031Klubbresultatlista
2019-05-03 - 2019-05-03Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla Orientering9971Klubbresultatlista
2019-05-04Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla Orientering18956Klubbresultatlista
2019-05-04Dolkampen, dag 1, förlängd medelDalaportens OL70032Klubbresultatlista
2019-05-05Dolkampen, dag 2, medelDalaportens OL75732Klubbresultatlista
2019-05-05Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SK18865Klubbresultatlista
2019-05-06ÄlgsprintenOK Pers Lärjungar11347Klubbresultatlista
2019-05-08LjungsbrokampenOK Skogsströvarna5591Klubbresultatlista
2019-05-08Två på en pinneÅrsunda IF448Klubbresultatlista
2019-05-10 - 2019-05-10High Coast 3-days, dag 1, sprintOK Nolaskogsarna2061Klubbresultatlista
2019-05-11Gävleloppet, medelGävle OK39349Klubbresultatlista
2019-05-11 - 2019-05-11High Coast 3-days, dag 2, medelOK Nolaskogsarna3581Klubbresultatlista
2019-05-12Gävleloppet, långGävle OK30947Klubbresultatlista
2019-05-12 - 2019-05-12High Coast 3-days, dag 3, långOK Nolaskogsarna2991Klubbresultatlista
2019-05-14 - 2019-05-14Umeåregionens teknikträningUmeå OK121Klubbanmälningslista
2019-05-16Motionsorientering UmeåUmeå OK1121Klubbresultatlista
2019-05-16 - 2019-05-16HammarbysprintenStorviks IF13836Klubbresultatlista
2019-05-18Umeträffen, dag 1, medelIFK Umeå3781Klubbresultatlista
2019-05-18Faxeträffen, dag 1, medelSöderhamns OK
Ljusne-Ala OK
3258Klubbresultatlista
2019-05-18OL-touren Falun, långOK Kåre94316Klubbresultatlista
2019-05-18MTBO, Svenska Cupen, #1, medelOK Kåre2724Klubbresultatlista
2019-05-19Umeträffen, dag 2, långIFK Umeå3261Klubbresultatlista
2019-05-19MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång)OK Kåre2673Klubbresultatlista
2019-05-19OL-touren Falun, medelOK Kåre80820Klubbresultatlista
2019-05-21Teknikträning UmeåIFK Umeå101Klubbanmälningslista
2019-05-22 - 2019-05-22Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
12402Klubbresultatlista
2019-05-23DM, sprint, GästriklandHofors OK14743Klubbresultatlista
2019-05-25Tour de Medelpad, dag 1, långSundsvalls OK3731Klubbresultatlista
2019-05-26Tour de Medelpad, dag 2, medelKovlands IF3752Klubbresultatlista
2019-05-28Stockholm City Cup, #3Sundbybergs IK
OK Södertörn
13821Klubbanmälningslista
2019-05-28Trimtex Cup i Valbo, deltävling 2Valbo AIF9535Klubbanmälningslista
2019-05-28 - 2019-05-28Umeåregionens teknikträningVännäs OK181Klubbanmälningslista
2019-05-31SM, sprint, publiktävling, medelOK Dellen
Ljusdals OK
Forsa OK
Hudiksvalls OK
1181Klubbanmälningslista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
OK Hammaren - Orientering
Hans Hiertasväg 17
81192 Sandviken

Kontakt:
Tel: 026242105
E-post: This is a mailto link

Se all info