Hoppa till sidans innehåll

Lång-KM 2010


D21

5 570 m, 3 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Åsa Sund OK HammarenOK Hammaren 40:59   7:21
2 Joline Ingelsson OK HammarenOK Hammaren 44:46 +3:47 8:02
3 Laila Ingelsson OK HammarenOK Hammaren 46:47 +5:48 8:23

H21

7 870 m, 5 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Björn Ljunggren OK HammarenOK Hammaren 40:42   5:10
2 Joakim Ingelsson OK HammarenOK Hammaren 41:42 +1:00 5:17
3 Fredrik Ahnlén OK HammarenOK Hammaren 45:24 +4:42 5:46
4 Martin Ahnlen OK HammarenOK Hammaren 1:04:57 +24:15 8:15
  Håkan Olsson OK HammarenOK Hammaren ej godkänd    

H16

4 530 m, 2 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Filip Ivarsson OK HammarenOK Hammaren 28:33   6:18
2 Kalle Johansson OK HammarenOK Hammaren 35:43 +7:10 7:53

D14

3 320 m, 3 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Ellen Skoog OK HammarenOK Hammaren 41:19   12:26
2 Ida Palmberg OK HammarenOK Hammaren 47:42 +6:23 14:22
3 Emma Johansson OK HammarenOK Hammaren 1:09:12 +27:53 20:50
  Tove Flodman OK HammarenOK Hammaren ej start    

H14

3 320 m, 1 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Andreas Persson OK HammarenOK Hammaren 38:49   11:41
  Viktor Ivarsson OK HammarenOK Hammaren ej start    

D12

2 500 m, 2 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Vanja Johansson OK HammarenOK Hammaren 35:46   14:18
2 Louise Lindström OK HammarenOK Hammaren 37:32 +1:46 15:00
  Moa Backlund OK HammarenOK Hammaren ej start    

H12

2 500 m, 7 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Rasmus Täck OK HammarenOK Hammaren 14:57   5:58
2 Måns Holmgren OK HammarenOK Hammaren 21:19 +6:22 8:31
3 Samuel Johansson OK HammarenOK Hammaren 21:50 +6:53 8:44
4 Anton Mäkinen OK HammarenOK Hammaren 28:12 +13:15 11:16
5 Samuel Sundström OK HammarenOK Hammaren 28:40 +13:43 11:28
6 Ture Lundvik OK HammarenOK Hammaren 50:52 +35:55 20:20
  Emil Danielsson OK HammarenOK Hammaren ej godkänd    
  Erik Flodman OK HammarenOK Hammaren ej start    

D10

2 200 m, 2 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Cornelia Ivarsson OK HammarenOK Hammaren 29:13   13:16
2 Josefin Lindström OK HammarenOK Hammaren 31:13 +2:00 14:11
  Anna Backlund OK HammarenOK Hammaren ej start    
  Ida Johansson OK HammarenOK Hammaren ej start    
  Linn Palmberg OK HammarenOK Hammaren ej start    

H10

2 200 m, 11 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Linus Täck OK HammarenOK Hammaren 14:54   6:46
2 Anton Persson OK HammarenOK Hammaren 18:32 +3:38 8:25
3 Hampus Stengård OK HammarenOK Hammaren 26:45 +11:51 12:09
4 Malte Johansson OK HammarenOK Hammaren 29:36 +14:42 13:27
5 Gustaf Björk OK HammarenOK Hammaren 29:43 +14:49 13:30
6 Albin Björk OK HammarenOK Hammaren 31:38 +16:44 14:22
7 Hjalmar Sjöberg OK HammarenOK Hammaren 35:57 +21:03 16:20
8 Joel Forslin OK HammarenOK Hammaren 43:33 +28:39 19:47
9 Loke Holmgren OK HammarenOK Hammaren 49:21 +34:27 22:25
10 Holger Lundvik OK HammarenOK Hammaren 50:37 +35:43 23:00
11 Jesper Höglund OK HammarenOK Hammaren 54:35 +39:41 24:48

D35

4 760 m, 2 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Malin Palmberg OK HammarenOK Hammaren 36:40   7:42
2 Ann-Sofie Täck OK HammarenOK Hammaren 37:40 +1:00 7:54
  Anki Danielsson OK HammarenOK Hammaren ej start    

H35

6 440 m, 11 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Mikael Palmberg OK HammarenOK Hammaren 37:51   5:52
2 Fredrik Mäkinen OK HammarenOK Hammaren 39:02 +1:11 6:03
3 Anders Johansson OK HammarenOK Hammaren 39:13 +1:22 6:05
4 Henrik Björk OK HammarenOK Hammaren 45:56 +8:05 7:07
5 Mathias Danielsson OK HammarenOK Hammaren 47:38 +9:47 7:23
6 Per E Sjöberg OK HammarenOK Hammaren 47:42 +9:51 7:24
7 Magnus Flodman OK HammarenOK Hammaren 48:03 +10:12 7:27
8 Janne Lindström OK HammarenOK Hammaren 48:39 +10:48 7:33
9 Stellan Täck OK HammarenOK Hammaren 50:49 +12:58 7:53
10 Ulf Kivisäkk OK HammarenOK Hammaren 1:04:15 +26:24 9:58
  Jonas Palmberg OK HammarenOK Hammaren ej godkänd    

D45

3 710 m, 1 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Lena Ahnlén OK HammarenOK Hammaren 39:01   10:30
  Kia Bratberg OK HammarenOK Hammaren ej start    

H45

5 570 m, 2 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Börje Ahnlén OK HammarenOK Hammaren 46:47   8:23
2 Jan Olsson OK HammarenOK Hammaren 1:03:56 +17:09 11:28

H55

4 530 m, 2 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Ola Hedin OK HammarenOK Hammaren 33:27   7:23
2 Sture Nilsson OK HammarenOK Hammaren 44:00 +10:33 9:42

D65

2 980 m, 3 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Eva Ivarsson OK HammarenOK Hammaren 41:14   13:50
2 Margareta Gavlefors OK HammarenOK Hammaren 52:37 +11:23 17:39
3 Ingrid Olsson OK HammarenOK Hammaren 1:22:35 +41:21 27:42

H65

3 710 m, 7 startande
PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
1 Rune Ivarsson OK HammarenOK Hammaren 37:06   10:00
2 Anders Ahnlén OK HammarenOK Hammaren 38:13 +1:07 10:18
3 P - o Eriksson OK HammarenOK Hammaren 38:36 +1:30 10:24
4 Ingemar Sjöberg OK HammarenOK Hammaren 46:04 +8:58 12:25
5 Anders Persson OK HammarenOK Hammaren 46:30 +9:24 12:32
6 Karl-Erik Gustavsson OK HammarenOK Hammaren 50:00 +12:54 13:28
  Torbjörn Danielsson OK HammarenOK Hammaren ej godkänd    
  Karl-Erik Vesström OK HammarenOK Hammaren ej start    

Inskolning

1 560 m, 19 startande

 

PlacNamnKlubbTidDiffKm-tid
  Axel Mäkinen OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Ebba Flodman OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Anton Sundström OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Elise Edler OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Lisa Björk OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Astrid Sjöberg OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Isak Björk OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Algot Lundvik OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Fabian Sund OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Melker Sund OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Gustav Ljunggren OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Hanna Nyström OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Selma Ivarsson OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Elsa Palmberg OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Ida Forslin OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Elias Danielsson OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Edvin Mäkinen OK HammarenOK Hammaren fullföljt    
  Arvid Törnqvist OK HammarenOK Hammaren ej godkänd    
  Ivar Törnqvist OK HammarenOK Hammaren ej godkänd
Uppdaterad: 13 JAN 2013 13:59 Skribent: Magnus Flodman

Postadress:
OK Hammaren - Orientering
Hans Hiertasväg 17
81192 Sandviken

Kontakt:
Tel: 026242105
E-post: This is a mailto link

Se all info