Hoppa till sidans innehåll

Natt-KM 2010

RESULTATLISTA NATT-KM

(tid i parantes = tid innan HCP-avdrag)

 

H 12                           2910 meter

 

Måns Holmgren                                                        35.48                                 

Nils Kangas                                                                                     35.48

 

 

H 21                           6080 meter

 

1. Joakim Ingelsson                                                 39.28

2. Lars Karlsson                                                        40.24

3. Tomas Lundgren                                                  45.29

 

Fredrik Ahnlén                                                          Ej start

Håkan Olsson                                                           Ej start

 

 

H 35                           4420 meter   (hopslagning av H35 och H45)

 

1. Håkan Johansson                          31.19 - (33.54)                                       

2. Mikael Palmberg                                                   32.48 - (33.37)

3. Jonas Holmgren                                                   38.05 - (40.00)

 

 

H 55                           3580 meter

 

Torbjörn Danielsson                                                37.46 - (40.52)                                       

Kent Olsson                                                                                     39.18

Sture Nilsson                                                                                  42.10 - (44.26)

                                           

 

 

H 65                           3020 meter

 

Anders Ahnlen                                                         30.28 - (36.15)

Sture Bergström                                                        35.30 - (36.12)

Tore Sjöberg                                                                                    47.13 - (54.29)

Nils Wickberg                                                            64.00 - (67.47)

Percy Andersson                                                      77.20 - (82.28)

                                        

 

D 21                           3920 meter   (hopslagning av D35 och D20)

 

Laila Ingelsson                                                         40.22

Joline Ingelsson                                                       44.24

 

 

D16                            3580 meter

 

Maja Ingelsson                                                          37.31

Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2019-08-03Markdubbeln, medelHorreds SK
Skene Sim o IS
OK Mark
OK Räven
11261Klubbresultatlista
2019-08-03Obygdshelgen, dag 1Obygdens OK6544Klubbresultatlista
2019-08-03 - 2019-08-04Medeltidskampen, GotlandGarda OK8775Klubbresultatlista
2019-08-04Markdubbeln, långOK Mark
OK Räven
Horreds SK
Skene Sim o IS
10521Klubbresultatlista
2019-08-04Obygdshelgen, dag 2Obygdens OK6444Klubbresultatlista
2019-08-06Veteran-OL i NorbergNorbergs OK2082Klubbresultatlista
2019-08-06 - 2019-08-06Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintGästriklands Orienteringsförbund12810Klubbresultatlista
2019-08-06 - 2019-08-06Gävletrampen MTBOGävle OK354Klubbresultatlista
2019-08-07Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långGästriklands Orienteringsförbund15214Klubbresultatlista
2019-08-08 - 2019-08-08SkärmjaktenÅrsunda IF5816Klubbresultatlista
2019-08-09NM, sprint, Älvsby IF OKÄlvsby IF OK3333Klubbresultatlista
2019-08-10Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OK73013Klubbresultatlista
2019-08-10NM, lång, Älvsby IF OKÄlvsby IF OK4375Klubbresultatlista
2019-08-11Tuna Ting, dag 2, långStora Tuna OK56812Klubbresultatlista
2019-08-11NM, medel, Älvsby IF OKÄlvsby IF OK4195Klubbresultatlista
2019-08-11Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelHestra IF6901Klubbresultatlista
2019-08-13MTBO, Ockelbo OKOckelbo OK4710Klubbresultatlista
2019-08-15 - 2019-08-15SkärmjaktenStorviks IF3716Klubbresultatlista
2019-08-17Sandvikens öppna kommunmästerskapOK Hammaren10630Klubbresultatlista
2019-08-17MTBO, Svenska Cupen, #5, sprintTidaholm SOK Sisu1591Klubbresultatlista
2019-08-18MTBO, Svenska Cupen, #6, medelTidaholm SOK Sisu1781Klubbresultatlista
2019-08-20Dala-VeteranolGagnefs OK1642Klubbresultatlista
2019-08-20 - 2019-08-20Trimtex cup 4Gävle OK14733Klubbresultatlista
2019-08-21Storviks nattStorviks IF20126Klubbresultatlista
2019-08-23MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Lidingö SOK
IFK Enskede
3191Klubbresultatlista
2019-08-24Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OK70327Klubbresultatlista
2019-08-24MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, lång (WRE)Tullinge SK3414Klubbresultatlista
2019-08-24 - 2019-08-24Åvingedubbeln, långdistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
10431Klubbresultatlista
2019-08-25Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OK58313Klubbresultatlista
2019-08-25 - 2019-08-25Åvingedubbeln, medeldistansIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
8992Klubbresultatlista
2019-08-25 - 2019-08-25MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medel (WRE)Mälarö SOK
IFK Enskede
3444Klubbresultatlista
2019-08-30DM, natt, GästriklandGävle OK7916Klubbanmälningslista
2019-08-31DM, medel, StockholmSundbybergs IK10811Klubbanmälningslista
2019-08-31Öppet MTBO-DM Dalarna, medelKvarnsvedens GOIF OK715Klubbanmälningslista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
OK Hammaren - Orientering
Hans Hiertasväg 17
81192 Sandviken

Kontakt:
Tel: 026242105
E-post: This is a mailto link

Se all info