Hoppa till sidans innehåll

Natt-KM 2008

Resultatlista Natt-KM, 2008-10-08                

 

 

H10P                      1 250 m

 

                        1      Måns Holmgren/Nils Kangas                13:33            

 

H12                        2 190 m

 

                        1      Filip Ivarsson                                            24:51            

                        2      Kalle Johansson                                       27:50            

 

D14                        2 900 m

 

                        1      Sofia Olsson                                             50:44            

 

H14                        2 900 m

 

                        1      Fredrik Ahnlén                                         25:56            

                        2      Anders Svahn                                           36:26            

                                                                                                   

H65                        2 900 m

 

                        1      Sture Bergström                                       40:25             (40:25)*

                        2      Anders Ahnlén                                         45:01             (49:22)*

                        3      Tore Sjöberg                                             52:35             (58:09)*

                        4      Nils Wickberg                                           54:58             (59:19)*

                               

H45                        3 870 m

 

                        1      Ola Hedin                                                  46:24             (48:20)*

                        2      Kent Olsson                                              49:51             (52:10)*

                        3      Sture Nilsson                                             59:28             (64:26)*

                                                                                                   

H35                        5 160 m

 

                        1      Henrik Björk                                            47:33             (47:43)*

                        2      Håkan Andersson                                   52:54             (54:48)*

                                                                                                   

D21                        3 870 m

 

                        1      Laila Ingelsson                                         47:42            

                        2      Karin Johansson                                      55:01

 

H21                        7 990 m

 

                        1      Björn Ljunggren                                      65:05            

                        2      Patrik Svedberg                                        80:36            

                        3      Pär Olofsson                                             85:33

 

 

 

* Tider inom parentes anger verklig löptid innan avdrag enligt OKH Handikapptabell.

Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2020-07-04Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandOckelbo OK
Hälsinglands OF
16117Klubbresultatlista
2020-07-07 - 2020-07-09Gotlands 3-dagarsGotlands Bro OK3093Klubbanmälningslista
2020-07-08 - 2020-07-08Nissaströms 2-dagars långHalmstad OK
Oskarströms OK
1198Klubbresultatlista
2020-07-09 - 2020-07-09Nissaströms 2-dagars medelHalmstad OK
Oskarströms OK
1007Klubbanmälningslista
2020-07-18 - 2020-07-18GävlesprintenGävle OK468Klubbanmälningslista
2020-07-27OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK Hällen2502Klubbstartlista
2020-07-28OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK Hällen2502Klubbstartlista
2020-07-29OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK Hällen2502Klubbstartlista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
OK Hammaren - Orientering
Hans Hiertasväg 17
81192 Sandviken

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info