Hoppa till sidans innehåll

Dag-KM 2010

Resultat OK Hammarens Dag-KM 2010          

.

           

.

    Handikapp Löptid Sluttid  

.

           

.

Inskolning          

.

           

.

Anna Jönsson       24:47  

.

Albin Björk       26:48  

.

Loke Holmgren       28:21  

.

Gustav Ljunggren       31:30  

.

Axel Mäkinen       Ej start  

.

Edvin Mäkinen       Ej start  

.

           

.

H10          

.

           

.

Måns Holmgren       17:38  

.

Samuel Johansson       20:34  

.

Anton Mäkinen       22:07  

.

Erik Jönsson       35:23  

.

           

.

H12          

.

           

.

Nils Kangas       47:24  

.

           

.

D12          

.

           

.

Fanny Östergård       40:12  

.

Ellen Skoog       42:47  

.

           

.

H14          

.

           

.

Filip Ivarsson       35:13  

.

Kalle Johansson       42:58  

.

           

.

U3          

.

           

.

Madelene Blom       55:53  

.

           

.

D20          

.

           

.

Elin Skogh       63:38  

.

           

.

D35          

.

           

.

Josefin Svensson   00:00 60:31 60:31  

.

Karin Johansson   00:24 61:56 61:32  

.

Eva-Lena Svensson   00:24   Ej start  

.

           

.

D45          

.

           

.

Kia Bratberg   00:00 38:39 38:39  

.

Carina Holmberg   00:00 43:18 43:18  

.

           

.

D65          

.

           

.

Margareta Gavlefors   03:24 68:41 65:17  

.

Eva Ivarsson   01:07 70:23 69:17  

.

Ingrid Olsson   07:03   Utg  

.

           

.

H21          

.

           

.

Björn Ljunggren       48:56  

.

Thomas Lundgren       66:28  

.

Mikael Olsson       80:11  

.

           

.

H35          

.

           

.

Håkan Johansson   04:27 40:23 35:56  

.

Jonas Ivarsson   00:46 44:27 43:41  

.

Anders Johansson   02:31 53:36 51:05  

.

Jonas Holmgren   02:31 58:02 55:31  

.

Henrik Björk   00:35   Ej start  

.

Fredrik Mäkinen   00:35   Utg.  

.

           

.

H45          

.

           

.

Lars-Ove Skogh Öfif 00:00 47:46 47:46  

.

Håkan Andersson   00:00 54:39 54:39  

.

           

.

H65          

.

           

.

Rune Ivarsson   01:44 36:03 34:19  

.

P-O Eriksson   03:37 42:54 39:17  

.

Ingemar Sjöberg   02:15 42:33 40:18  

.

Karl-Erik Gustavsson   01:44 45:52 43:08  

.

Sture Bergström   00:47 44:10 43:23  

.

           

.

H75          

.

           

.

Anders Ahnlén   04:17 39:30 35:13  

.

Karl-Erik Wesström   02:57 56:33 53:36  

.

Tore Sjöberg   05:43 59:35 53:52  

.

Göte Falk   04:55 65:57 61:02  

.

Nils Wikberg   04:17 72:23 68:06  

.

Percy Andersson   03:37   Ej start  
Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2020-08-15DM, sprint, SmålandVästerviks OK3801Klubbstartlista
2020-08-15DM, sprint, Småland, Startblock 7 12:00 - 12:30Västerviks OK511Klubbanmälningslista
2020-08-15Avestapropagandan 1 Start 09:00 - 09:30Avesta OK485Klubbanmälningslista
2020-08-15Avestapropagandan 2 Start 09:00 - 09:30Avesta OK515Klubbanmälningslista
2020-08-15Avestapropagandan 1 Start 11:00 - 11:30Avesta OK505Klubbanmälningslista
2020-08-15Avestapropagandan 2 Start 11:00 - 11:30Avesta OK563Klubbanmälningslista
2020-08-15Avestapropagandan 1 Start 13:00 - 13:30Avesta OK504Klubbanmälningslista
2020-08-15Avestapropagandan 1 Start 15:00 - 15:30Avesta OK517Klubbanmälningslista
2020-08-16Avestapropagandan 2 Start 09:00 - 09:30Avesta OK511Klubbanmälningslista
2020-08-16Avestapropagandan 1 Start 11:00 - 11:30Avesta OK503Klubbanmälningslista
2020-08-16Avestapropagandan 2 Start 11:00 - 11:30Avesta OK515Klubbanmälningslista
2020-08-16Avestapropagandan 1 Start 13:00 - 13:30Avesta OK509Klubbanmälningslista
2020-08-16Avestapropagandan 2 Start 13:00 - 13:30Avesta OK5911Klubbanmälningslista
2020-08-21Kvarnsjötrippeln, dag 1Snättringe SK
OK Södertörn
6651Klubbanmälningslista
2020-08-22Tuna Ting, dag 1Stora Tuna OK2188Klubbanmälningslista
2020-08-22Kvarnsjötrippeln, dag 2Snättringe SK
OK Södertörn
9644Klubbanmälningslista
2020-08-23Tuna Ting, dag 2Stora Tuna OK2088Klubbanmälningslista
2020-08-23HedströmsträffenOK Hedströmmen3005Klubbanmälningslista
2020-08-23Kvarnsjötrippeln, dag 3Snättringe SK
OK Södertörn
9964Klubbanmälningslista
2020-08-29MTBO, USM/JSM/SM/VSM, sprintSödertälje-Nykvarn OF1994Klubbanmälningslista
2020-08-29Köpingsträffen 2020Köping-Kolsva OK1492Klubbanmälningslista
2020-08-29VikingträffenIK Vikings OK1992Klubbanmälningslista
2020-08-30MTBO, USM/JSM/SM/VSM, medelSödertälje-Nykvarn OF2214Klubbanmälningslista
2020-08-30TrampenLudvika OK2632Klubbanmälningslista
2020-08-30Sisu-/DejeträffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
2092Klubbanmälningslista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
OK Hammaren - Orientering
Hans Hiertasväg 17
81192 Sandviken

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info